logo
Çağrı Merkezi;
0216 471 35 58
Bize Yazın;
info@maksimumizolasyon.com

Çatı ve Dere Su İzolasyonuÇATI VE DERE SU İZOLASYONU

Çatı ve dereler binanın dış etkenlerden en çok etkilenen alanlarıdır, buradan bina içerisine sızan su ve nem binanın ömrünü kısaltacağı gibi konut içerisinde yaşamlarını sürdüren kişilerinde konfor ve sağlığını olumsuz etkilemektedir. Çatı ve derelerden sızan sular zamanla beton içerisindeki yapıyı oluşturan donatılara ciddi zararlar vermektedir, kullanılan demirlerin incelmesi, beton yüzeylerin dökülmesi, beton ve demir arasında olması gereken pas payı kalınlığının incelmesine neden olur. Binayı ayakta tutmaya yarayan donatıların zamanla özelliğini kaybetmesinden dolayı olası bir deprem anında konut istenildiği gibi ayakta duramayacaktır.

Çatı ve Dere su İzolasyonu yapılmasında kullanılan ürünler çok çeşitlidir, burada dikkat edilmesi gereken konu UV dayanımlı ve ek yeri olmayan ürünlerin tercih edilmesidir. 

Dikkat edilmesi gereken bir diğer konu ise çatı ve derelerin yapımında kullanılmış olan ürünler ile uyumlu ürün seçimidir, aksi halde başlangıçta yapılmış gibi görünen izolasyon kısa zaman içinde özelliğini kaybedecek ve hiç yapılmamış gibi su almaya devam edecektir.

Çatı İzolasyonu ve Dere İzolasyonların da kullanılan ürünlere gelecek olursak;

*Kauçuk Bitüm Esaslı Sürme İzolasyon

*Çimento Esaslı Sürme İzolasyon

*Sprey Polyurea Kaplama

İzolasyon ürünleri kullanılmadan önce zemin hazırlığının çok iyi yapılmış olması gereklidir.

Kaplama yapılacak yüzeylere uygun ürünler seçilmelidir.

İzolasyon ve Yalıtım sonrasında üzeri kaplanacak mı yoksa açık mı bırakılacak ?

İzolasyon Yapılacak olan yüzeylerde yaya veya araç trafiği olacak mı ?

İzolasyon Ürünleri seçiminde bu hususlar göz önüne alındığı takdirde kesinlikle sorunsuz bir uygulama olacaktır ve uzun yıllar güvenle kullanabileceğiniz binalar elde etmiş olunur.

Çatı İzolasyon, Çatı Yalıtım, Çatı Su İzolasyon, Çatı Su Yalıtımı, Dere İzolasyon, Dere Su İzolasyon, Dere Su Yalıtımı, Dere Yalıtım, İstanbul Çatı İzolasyon, İstanbul Çatı Yalıtım, İstanbul Çatı Su İzolasyon, İstanbul Çatı Su Yalıtım, İzolasyon, Yalıtım, İstanbul İzolasyon, İstanbul Yalıtım, İstanbul Su İzolasyon, İstanbul Su Yalıtım, Çatı İzolasyon Yapan Firmalar, İstanbul Dere İzolasyon, İstanbul Dere Yalıtım, İstanbul Dere Su İzolasyon, İstanbul Dere Su Yalıtım, İstanbul Dere İzolasyon Yapan Firmalar