logo
Çağrı Merkezi;
0216 471 35 58
Bize Yazın;
info@maksimumizolasyon.com

Epoksi Zemin Kaplama

EPOKSİ ZEMİN KAPLAMA

Epoksi Zemin Kaplamaları genelde iki bileşenden oluşmaktadır bunlar; sertleştirici ve epoksi reçine dir. Kaplama yapılacak yüzeye uygun doğru ürün seçildiğinde sert, aşınma direnci yüksek, alkali ve asit dayanımı olan, görsel açıdan çok iyi sonuçlar veren bir yüzey kaplama türüdür, su bazlı olan modelleri de vardır.

Epoksi Zemin Kaplamalar kullanılacak alanlarda istenilen görsel ve fiziki şartlara göre gruplara ayrılmaktadır, portakal kabuğu desenli, kendinden yayılan özellikli, parlak son kat kaplama, mat son kat kaplama olanlar. Portakal Kabuğu desenli olanlar genelde kaymaz bir yüzey istendiğinden kullanılırlar, kendinden yayılan ürünler ise bozuk olan yüzeyle de hatalarda örtücü olduğu için kullanım kolaylığı sağlarlar.Parlak ve mat son kat kaplamalar genelde görsellik istenen iç mekanlarda kullanılırlar.

Epoksi Zemin kaplamasında zemin hazırlığı çok önemli bir yer tutmaktadır, zeminde ki hataların gerekli tamirlerinin yapılması, Epoksi uygulamasından önce astar seçimi, uygulama yapılacak alandaki nem oranı uygulama sonundaki sonuçları olumlu veya olumsuz etkilemektedir. Epoksi uygulaması yapılacak yüzeylerde daha öncesinde yapılmış boya, kaplama, dolgu varsa mutlaka kaldırılmalıdır, yüzey üzerinde bulunana yağ, kir, pas, gibi malzemenin yapışmasını önleyecek ürünler mutlaka mekanik olarak zımpara veya kumlama yapılarak temizlenmelidir aksi halde kabarma ve kabuklanma gibi istenmeye sonuçlar ortaya çıkacaktır. Doğru zemin hazırlığı ve Epoksi uygulaması mükemmel sonuçlar verir. Epoksi Zemin Kaplamaları beton, demir, galvaniz ve alüminyum yüzeylerdeki performansı çok iyidir ve uygulama yapılan yüzeylerde oluşacak korozyonun önüne geçilerek daha uzun ömürlü binalar elde etmemizi sağlar. Epoksi uygulaması yapılmadan önce mutlaka küçük bir alanda numune uygulanmalıdır.

Epoksi Zemin Uygulamasında Dikkat Edilmesi Gereken Hususlar

*Uygulama yapılacak alan doğru belirlenip ürün seçimi ona göre yapılmalı,

*Zemin hazırlığının yapılması,

*Beton veya başka bir yüzeyde öncesinde mukavemet testi yapılmalı,

*Gerekli nem ölçümü yapılmalı,

*Epoksi Uygulaması yapılacak alanın ne olarak kullanılacağı ve ürün seçimi,

*Epoksiden beklenen Performans Aşınma,Esneklik ve ısı dayanımı 

*Uygulama sırasında oluşan kokunun çevreye vereceği rahatsızlık göz önüne alınıp gerekli görülürse su bazlı uygulama  yapılması,

Epoksi uygulaması yapılacak alanlar; hastane, okul, yemek üretim tesisleri, ilaç üretim ve depolama alanları, fabrikalar, otopark, oto bakım alanları, ev ve bina iç kısımları, alış veriş merkezleri, iş yerleri, mağaza ve showroom, yürüyüş yolları, gemi ve tekne güverteleri, depolama tankları gibi.

EpoksiEpoxyEpoksi UygulamasıEpoksi Zemin KaplamasıEpoksi nedirEpoxy Zemin KaplamaEpoxy nedirZemin KaplamaZemin Kaplama UygulamasıEpoksi Uygulaması Yapan Firmalar, Epoxy Uygulaması Yapan Firmalarİstanbul Epoksi, İstanbul Epoxyİstanbul Epoksi Uygulamaİstanbul Epoxy Uygulama