logo
Çağrı Merkezi;
0216 471 35 58
Bize Yazın;
info@maksimumizolasyon.com

Hayvan Barınağı Isı Yalıtımı

HAYVAN BARINAKLARI ISI YALITIMI

Tıpkı insanlar gibi sahip olduğumuz hayvanlarında bulundukları ortamlar da sağlanacak olumlu koşullar onların mutlu olmalarını sağlamaktadır. Genelde ticari amaçla kurulmuş olan bu binaların Su İzolasyonu ve Isı Yalıtımı yapılması bizim onlardan elde edeceğimiz verimde artış olması demektir, günlük bir inekten ortalama 20kg süt alan bir işletme hayvanların yaşam koşullarındaki iyileştirmeler sonucunda %30 oranında bir artış elde etmiştir.

Çatı, yan duvar ve zeminde yapılacak izolasyon ve yalıtım işleri sadece hayvanlarımızın konforunu sağlamakla kalmayacak bizimde ortamı ısıtmak  veya soğutmak için kullandığımız ısıtma - soğutma maliyetlerinde ciddi düşüş sağlayacaktır. Çatı ve yan duvarlara yapılacak Sprey Poliüretan Köpük ile elde edilecek kazanç yaklaşık %40 olacaktır.


*Sprey Poliüretan Köpük uygulaması sonunda ortamda oluşabilecek bit, pire, kene gibi haşerelerin oluşmasını engelleyecek daha sağlıklı hayvanlara sahip olmamızı sağlayacaktır.

*Çatıya uygulanmış Sprey Poliüretan Köpük olası bir yangın esnasında yangını söndürme özelliği sayesinde hayvanlarımızın telef olmasını engelleyecektir.

*Yıllık ısıtma ve soğutma giderlerinde yaklaşık %40 civarında bir azalma sağlayarak cebinizden çıkacak olan rakamda ciddi bir düşüş sağlayacaktır.

*Günlük ortalama 1000 m2 bir alan yapılabildiğinden işlerde herhangi bir aksama olmayacağından işletme maliyetine ciddi artı sağlayacaktır.

*Ek yeri olmayan bir uygulama olduğu için en zor çalışma ortamında bile bizlere kesin sonuç verecektir.

*Sprey Poliüretan Köpük istenilen kalınlıkta uygulanabilir.

*Sprey Poliüretan Köpük uygulaması kokusuz bir yapıya sahiptir buda hayvanların zarar görmesini engellemektedir.

Sprey Poliüretan Köpük uygulamasında kullanılan ekipman bu uygulama için özel olarak üretilmiş bir makine parkurundan oluşmaktadır, bu makine parkuru içinde olması gerekenler sırasıyla dünya üzerinde sayılı firmaların üretmiş olduğu bir sprey poliüretan makinesi, yüksek hava üretme gücüne sahip bir kompresör, hava kurutucu, atım sırasında iki ürünün birbirine karışmasını sağlayan özel tabanca, ürünü istediğimiz uygulama alanına taşınmasını sağlayan ısıtıcılı hortum bu sistemi tamamlayan parçalardır.

Sprey Poliüretan uygulama sırasında özel imal edilmiş kendi bünyesinde ısıtıcı barındıran ve yaklaşık 150 bar gibi yüksek basınç üreten makine ham maddeyi özel transfer pompaları sayesinde çekerek ısıtır ve daha sonrasında 35 derece gibi bir sıcaklıkta hortumlara transfer eder, makinenin özelliğine göre (makinenin desteklediği ölçüler değişebilmektedir) farklı metrelerde kullanılan ısıtıcılı hortumlar ile istenilen bölgeye taşınmasına olanak sağlar, hortum içerisinde bulunan ısıtıcılar makineden sıcak olarak çıkan ürünün atım yapılacak alana kadar sıcak tutulmasını sağlamaktadır.Kullanılacak Sprey Poliüretan Köpük iki ürününün birleşmesi sonucu ortaya çıkar bunlar izosiyanat ve polyol dur, ürünler makinede değil hortumun en sonunda bulunan ve operatör tarafından kumanda edilen tabancada karışır şayet tabanca da oluşan arıza ürünün doğru karışmasını engelleyecek ve uygulama sırasında istenilen sonuçların elde edilmemesine neden olacaktır. 

Sprey PoliüretanSprey Poliüretan KöpükSprey KöpükPoliüretan KöpükPoliüretan Sprey KöpükIsı Yalıtımı, Isı İzolasyonuPoliüretanPoliüretan Köpük Isı YalıtımıSprey Isı YalıtımıSprey Köpük UygulamasıSprey Poliüretan UygulamasıSprey Poliüretan Köpük Uygulaması