logo
Çağrı Merkezi;
0216 471 35 58
Bize Yazın;
info@maksimumizolasyon.com

Kauçuk Bitüm Esaslı Su Yalıtım Kauçuk Bitüm Esaslı Su İzolasyonu


maksimum izolasyon olarak  Kauçuk Bitüm Esaslı  Su Yalıtımı ve Kauçuk Bitüm Esaslı  Su İzolasyonu konusunda Köster, Basf, Emülzer , Sika , Henkel, Kalekim, Weber, Jotun , İsonem , Yks   markalarına ait su yalıtım ürünleri ve 20 senelik tecrübemiz ile garantili su yalıtımı ve su izolasyonu hizmeti vermekteyiz.Çatı, temel balkon, teras, perde, asansör kuyusu, otopark , havuz, ıslak hacim, banyo gibi yüzeyler için Kauçuk Bitüm esaslı su yalıtımı ve Kauçuk Bitüm esaslı su izolasyon işleriniz için firmamız ile irtibata geçiniz. Ücretsiz keşif için 0549 449 38 44 nolu telefonumuzdan destek alabilirsiniz.

 Kauçuk Bitüm Esaslı  Su Yalıtımı ve Kauçuk Bitüm Esaslı  Su İzolasyonu  genellikle yapıları su ve rutubetten korumak amacı ile uygulanmaktadır. Bunun yanında  Kauçuk Bitüm Esaslı  Su Yalıtımı ve Kauçuk Bitüm Esaslı  Su İzolasyonu Yapımızın taşıyıcı kısımlarında yer alan donatının paslanmasını ve taşıma kapasitesinin düşmesini engellemek, Betonun bozulmasına ve çatlamasına engel olmak, Binanın güvenliğini sağlamasının yanı sıra bakteri ve küf oluşmasına mani olmak ve suyun çatılarımızdan veya tavanlarımızdan damlamasını önleyerek sağlıklı ve konforlu ortamlar sağlamak maksadıyla yapılır. 

 

Kauçuk Bitüm esaslı malzemeler  likit haldeki bitüm esaslı malzemeler ve pasta halindeki kauçuk/ bitüm esaslı malzemeler olmak üzere iki kısma ayrılmaktadır.

Likit haldeki Kauçuk Bitüm esaslı malzemeler: Normal sıcaklıkta akıcı halde olan asfaltlardır.

Asfalt solüsyonları: Bir bitümlü malzemenin seyreltilerek sıvı hale gelmesiyle elde edilir. Özellikle astar amaçlı ve soğuk olarak uygulanır. Buna göre astar beton, sıva, şap, gaz beton, ahşap, metal yüzeyler ve çimento yonga levhalar üzerine uygulanır. Ayrıca toprak altında kalan metal yüzeylerin korozyona karşı korunumu amacı içinde kullanılmaktadır. Zemin altındaki metal yüzeylere uygulanması durumunda 3 kat halinde en az 1 m3 suya 1 kg katılmak üzere malzeme yüzey üzerine uygulanmalıdır. Betonarme yüzeylerin sülfatlı zeminlerdeki korunumu içinse yine aynı miktardaki sarfiyat ile asfalt solüsyonu kullanılmalıdır.

Asfalt emülsiyonları: Bir bitümlü malzemenin su içinde disperse (dağılım) edilmesiyle elde edilir. Kullanımı sırasında su ile seyreltilerek soğuk olarak uygulanır. Beton ve gaz beton yüzeylerde astarlama amacıyla kullanılırlar. Asfalt emülsiyonlar metal yüzeylerde kullanılmazlar. 

Kreozot:Metal ve ahşap yüzeylerin su yalıtımında, zift esaslı malzemeler kullanılması halinde astar olarak kreozot kullanılır. Kreozot, solüsyon tipinde bir malzemedir. Kömürden elde edilen ham katranın 2350 °C de kaynatılmasından elde edilir. Kahvesiyah renkli yakıcı kokulu bir sıvıdır.  

 Pasta halindeki Kauçuk Bitüm esaslı malzemeler: Bir veya iki komponentli ( karışımlı ) malzemelerdir. İki bileşenli tiplerinde ikinci bileşen priz hızlandırıcı ve sertleştirici olarak karışıma katılır. Kuru, hafif nemli, emici ve emici olmayan yüzeyler ile beton, sıva, şap, metal, tahta, gaz beton vb. yüzeyler üzerinde de oldukça etkilidir. Esnek olmaları ve bina hareketlerine dayanmaları nedeniyle yüzeye çok rahat uygulanırlar. Bunun yanında toprak altı ve üstü mekânlarda, balkon, bahçe, teras, ıslak hacimler veya eski bitümlü membran yüzeylere, zift, asfalt gibi yatayda ve düşeyde rahatlıkla kullanılabilmektedir.Kauçuk Bitüm Esaslı  Su Yalıtımı ve Kauçuk Bitüm Esaslı  Su İzolasyonu kullanım alanları ile ilgili bilgiler aşağıda yazılmıştır;

*Temeller, Toprak ile temas eden duvarlar 

*Suyun yapı dışında birikebileceği veya suyun sıçrayabileceği seviyenin altındaki dış duvarlar ve cepheler

*Teras ve eğimli çatılar

*Balkonlar

*Banyo ve WC gibi ıslak hacimler Fayans altı

*Yüzme ve süs havuzları Fayans kaplama altı

*Yapay göl ve göletler

*Betondan imal edilen kanal ve dereler

*Köprü ve viyadükler 


Kauçuk Bitüm Esaslı Su Yalıtım - Kauçuk Bitüm Esaslı Su İzolasyonu

Kauçuk Bitüm Esaslı Su Yalıtımı , Kauçuk Bitüm Esaslı Su İzolasyonu , Kauçuk Bitüm Esaslı Negatif Su Yalıtımı , Kauçuk Bitüm Esaslı Negatif Su İzolasyonu , Kauçuk Bitüm Esaslı Perde Su Yalıtımı , Kauçuk Bitüm  Esaslı Perde Su izolasyonu , Kauçuk Bitüm Esaslı Temel Su Yalıtımı , Kauçuk Bitüm Esaslı Temel Su Yalıtımı , Kauçuk Bitüm Esaslı Çatı Su Yalıtımı , Kauçuk Bitüm Esaslı Çatı Su izolasyonu , Kauçuk Bitüm Esaslı Teras Su Yalıtımı , Kauçuk Bitüm Esaslı Teras Su İzolasyonu , Kauçuk Bitüm Esaslı Havuz Su Yalıtımı , Kauçuk Bitüm Esaslı Havuz Su İzolasyonu , Kauçuk Bitüm  Esaslı Asansör Kuyu Su Yalıtımı , Kauçuk Bitüm Esaslı Asansör Kuyu Su İzolasyonu , Kauçuk Bitüm Esaslı Otopark Su Yalıtımı , Kauçuk Bitüm Esaslı Otopark Su İzolasyonu , Kauçuk Bitüm Esaslı Su Yalıtımı Yapan Firmalar , Kauçuk Bitüm Esaslı Su İzolasyonu Yapan firmalar , Kauçuk Bitüm Esaslı Sürme Su Yalıtımı , Kauçuk Bitüm Esaslı Sürme Su İzolasyonu , Kauçuk Bitüm Esaslı Sürme Yalıtım , Kauçuk Bitüm Esaslı Sürme Su İzolasyonu ,