logo
Çağrı Merkezi;
0216 471 35 58
Bize Yazın;
info@maksimumizolasyon.com

Sprey Poliüretan Köpük

SPREY POLİÜRETAN KÖPÜK

Sprey Poliüretan Köpük Kaplama

Uygulama yapılacak yüzeye yüksek basınçlı ve ısıtılarak sprey köpük makinesi (graco h xp2 – gama) vasıtasıyla püskürtülen sıvı poliüretan köpük malzemesinin kesintisiz kaplama yeteneği ile ısı köprülerinin tamamen yok edildiği, birkaç saniye içerisinde kendi hacminin 30-40 katı kadar şişerek poliüretan köpük halini alan çok düşük ısı iletimi değeri sayesinde dünyanın en iyi ısı yalıtım malzemesidir. Sprey Poliüretan Köpük tek malzeme ve tek uygulama ile aynı anda  3-4 yalıtım malzemesinin (ısı yalıtımı) ürünleri, hava bariyerleri, buhar geciktiriciler, sızdırmazlık ürünleri)yerini alabilir. Püskürtme poliüretan köpük uygulaması hızlı ve zahmetsizdir.Günde 500-1,500 m² alanın ısı yalıtımı kaplaması yapılmasına olanak sağlar.Diğer yalıtım uygulamalarına göre malzemenin uygulama alanına nakliyesi ve depolanmasından, işçilik maliyetlerinden, zamandan ve enerjiden tasarruf ettirir. Sprey poliüretan köpük çevre dostudur; elektrik enerjisi, doğalgaz enerjisi ve fosil yakıt tüketimini azaltarak enerji tasarrufuna ve iklimi korumaya yardımcı olur.


Sprey Poliüretan Köpük Özellikleri ;


*Sprey Poliüretan Köpük ek yeri olmayan bir yalıtım sağlar bu sayede ısı köprüleri oluşmaz ısı iletkenlik katsayısı en düşük olandır ve enerji tasarrufu sağlamamıza yardımcı olur. Bu konuda dünyada ki Isı Yalıtım malzemeleri içerisinde en iyisidir.


*Uygulama yerine nakliyesi çok kolaydır.Uygulama yapılacak alana malzeme ve atım ekipmanı özel dizayn edilmiş araçla getirilir, ekipman içerisinde çift bileşenden oluşan Poliüretan Köpüğü ısıtıp karışmasına yardımcı olan makine graco h-xp2 ve benzeri, atımın yapılacağa yere malzemenin ulaştırılması konusunda yardımcı olan özel olarak üretilmiş ısıtıcı özelliği olan bir hortum, atım esnasında malzemeleri karıştıran ve bize homojen bir atım yapmamızı sağlayan çift malzeme girişli hava tahrikli atım tabancası, malzemenin atımında tabancadan çıkışta yelpazeyi oluşturan havayı üreten bir kompresör, bu kompresörün içerisinde oluşan nemi alan bir hava kurutucusu, özel dizayn edilmiş bir elektrik kumanda panosu, ve sayamadığımız bir çok makine ve insan sağlığı açısından kullanılan bir çok aksesuar. Tüm bu saydığımız ekipman ve yardımcı ürünler özel olarak tasarlanmış bir araç veya römork yardımıyla uygulama alanına getirilirler. Ürün ve ekipmanın bir arada olması zaman tasarrufu sağlamaktadır.


*Geleneksel ısı yalıtım uygulamalarına göre daha hızlı bir uygulama yapıldığı için günde 500m2 ile 1500m2 alan teslimi olabilmektedir

.

*Uygulaması yapılmış olan sprey poliüretan kaplama malzemesi diğer ısı yalıtım malzemelerinin sahip olmadığı mukavemete sahiptir. Ürün seçiminde bu konuya dikkat edilmelidir kullanılacak ürünün yoğunluğu çok önemlidir.


*Sprey Poliüretan kendi bünyesinde bit, pire, kene gibi haşere barındırmazlar buda bizlere sağlıklı ve konforlu bir ortam hazırlar.


* Bazı sprey poliüretan malzemeler B2 sınıfı yanmaz özelliğe sahiptir. Uygulama yapılmadan önce bu özellik mutlaka aranmalıdır.


*Isı geçirgenlik katsayısı dünyadaki en düşük üründür.

Sprey Poliüretan Köpük Uygulama Alanları

Çok çeşitli sanayi tipi uygulamaalanlarına sahiptir;

Endüstriyel çatı yalıtımı, Deniztaşıtları yalıtımı, Hayvansal barınak yalıtımı, Soğuk hava deposu yalıtımı,Boru hattı yalıtımı, Tank-silo yalıtımı.

Alttan çatı ve teras uygulamalarında, Hava geçişini engeller, Su yalıtımı ve sesyalıtımına olanak sağlar, Böcek, haşere barındırmaz ve antibakteriyeldir, Su ile temasında bozulmaz, çürümez ve koku yapmaz, Isıköprülerini ortadan kaldıran kesintisiz yalıtım sağlar.

Dış Cephe Uygulamalarında, Yüzeyde dübel delmesine gerek yoktur, Isı köprüleriniortadan kaldıran kesintisiz yalıtım sağlar, Su ile temasında bozulmaz ve uygulandığıyerden ayrışmaz, Su buharı geçirgenliği sayesinde yüzeyin nefes almasınısağlar, Günde 500-750 m² alanın ısı yalıtımı kaplaması yapılmasına olanaksağlar.

Teras Uygulamalarında, Günde 750-1,500 m² uygulama kapasitesi, Mekanik sabitlemeyeihtiyaç duyulmadan yapışır, Üzerinde yüründüğünde esneme veya ses yapmaz, Isıköprülerini ortadan kaldıran kesintisiz yalıtım sağlar, Duvar-baca dipleri,girinti ve çıkıntılara kolay uygulanır.

Perde ve Temel Uygulamalarında, Kesintisiz ısı ve su yalıtımı sağlar, Asit, baz ve tuzluortamlara dayanıklıdır, Buhar bariyeri kesinlikle gerekli değildir, Günde 750-1.500m² uygulama kapasitesi, Su ile temasında bozulmaz, çürümez ve koku yapmaz.


Isı Yalıtımı, Isı İzolasyonSprey Poliüretan Köpük, Poliüretan KöpükSıkma KöpükPoliüretan SpreySprey Poliüretan Isı Yalıtımıİstanbul Sprey Poliüretan Köpükİstanbul Sprey Poliüretan Köpük Firmalarıİstanbul Poliüretan KöpükPoliüretanSprey KöpükSprey Poliüretan Köpük UygulamasıSprey Köpük Uygulaması