logo
Çağrı Merkezi;
0216 471 35 58
Bize Yazın;
info@maksimumizolasyon.com

Su Deposu İzolasyonu

SU DEPOSU İZOLASYONU

İçme suyu ve kullanım suyu depolarındaki sızıntıların durdurulması için depo içerisinden yapılan yalıtım ve izolasyon uygulamalarıdır.

Dikkat edilmesi gereken nokta içme suyu için ayrı malzeme, kullanma suyu depoları için ayrı malzeme kullanılmasıdır.

İçme Suyu Deposu İzolasyonu Nasıl Yapılır ?

Üretici firmaların çeşitli sağlık kuruluşları ve üniversite laboratuvarlarından almış olduğu belgeler ile sadece içme suyu depolarının yalıtımında ve izolasyonunda kullanılması uygun görülen malzemeler ile yapılabilmektedir. Ortak özellikleri, su içerisinde insan sağlığına olumsuz yönde etkisi olan malzemeler barındırmaması dır, kullanılan ürünün özelliklerinden bir tanesi de yüksek basınca dayanıklı olması gereklidir. Genelde İçme Suyu Deposu İzolasyonunda kullanılan ürünler sürme, serme ve Sprey Polyurea kaplamadır. 

Sürme esaslı ürünlerin özelliği çimento esaslı ve elastik yapıda olmalarıdır.

Serme Yalıtım ürünleri ise PVC esaslı ve içme suyu kullanımı uygunluk belgesi gerekmektedir.

Sprey Polyurea Kaplama ise kullanılabilecek en uygun ve uzun ömürlü üründür, firmaların sağlığa uygunluk belgesi ile ürettiği Polyurelar uzun yıllar gönül rahatlı ile kullanılabilirler.Sprey Polyurea'nın avantajları çok fazladır; Ek yeri olmayan bir İzolasyon sağlaması, Suya salınım yapmaması, kokusuz olması, kısa süre içerisine uygulama yapılan alanın tekrar kullanıma sunulması, çok yüksek esneme kabiliyeti, yüksek darbe dayanımı, depoyu oluşturan donatıları korozyona karşı koruması ve sayamadığımız bir çok özellik Sprey Polyurea Kaplamada mevcuttur.

Kullanım Suyu Deposu İzolasyonu Nasıl Yapılır ?

Kullanım suyu, diğer bir adı ile biriktirme depoları suyu yalıtımında kullanılacak ürün seçimi önemlidir.

Yüksek basınç altında özelliğini koruması, su içerisinde salınım yapmaması, kokusuz olması, uzun ömürlü olması arana özelliklerdir. Kullanılacak ürünler sırasıyla; Çimento Esaslı Sürme Ürünler, PVC esaslı serme Ürünler ve Sprey Polyurea Kaplamalar.

Yukarıda açıklamalarını yaptığımız ürün ve uygulamalar ile ilgili detaylı bilgiye bizi arayarak ulaşabilirsiniz.


İzolasyonYalıtım, Su YalıtımıSu İzolasyonuSu Depo YalıtımıSu Depo İzolasyonu, Sprey Su YalıtımıSprey Su İzolasyonuSprey Polyurea KaplamaPolyurea KaplamaPolyurea UygulamaÇimento EsaslıPVC Esaslı Su YalıtımıSürme İzolasyon